مراقبت بعد از تزریق ژل لب

از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتابو یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید. تزریق دو طرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب صحیح نیست. و آخرین مورد دخیل در ماندگاری تزریق ژل لب یا تزریق ژل به هر قسمت دیگری از صورت و بدن، قابلیتهای بدنی خود فرد است؛ به این معنی که جذب ژل در افراد مختلف ممکن است در زمانهای زودتر یا دیرتر اتفاق بی افتد. برخی از این ژلها مختص تزریق به لب هستند و برخی برای تزریق به نواحی دیگر صورت بهترند. یک گزینه ی دیگر استعمال کرم یا لوسیون های موضعی در نواحی دور لب است تا کلاژن سازی لب را تحریک کنید. تزریق ژل لب یکی از شایع ترین پروسیژرهای زیبایی می باشد که باعث حجیم تر شدن لب ها و جوان تر و تازه شدن لب ها می شود ، یکی از مهم ترین نواحی صورت در علم زیبایی لب ها می باشند، با گذشت زمان آسیب های آفتابی و فاکتورهای ارثی و سیگار کشیدن باعث کم شدن حجم لب و چین چروک اطراف لب و ایجاد خط غم در اطراف دهان می شود، لبهای نازک به طور ژنتیکی یا ناقرینگی لب اصلاح شوند. هدف این است که ساختار لب طبیعی خود را بزرگتر کنید، نه اینکه آن را به طور کامل تغییر دهید.

باید در نظر داشته باشید که ژل لب به تدریج ظاهر شما را تغییر می دهد. موقتی بودن که باعث داشتن امکان تغییر و اصلاح نتایج میشود. انجام این کار باعث میشود کل فرآیند درمان برای بیمار راحت و بدون درد شده و در هنگام انجام تزریق به پوست، بیمار ناراحتی احساس نکند. این آلرژی یکی دیگر از دلایلی است که فرد باید برای آن به دکتر پوست یا جراح زیبایی رجوع کند. به همین دلیل همیشه به جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید. اگر واقعا خواهان آن هستید این کار را انجام دهید، اما قبل از آن به یاد داشته باشید که همیشه خود را دوست بدارید. حتی اگر از مقدار مناسبی از سیلیکون استفاده کنید بدن می تواند ملتهب شده و لب را برای همیشه از بین ببرد. گاهی اوقات لبهای فرد از حجم مناسبی برخوردارند، اما ممکن است از لحاظ ظاهری به تغییراتی نیاز داشته باشد تا جذابتر به نظر برسد. ژلهای نیمهدائمی حدود یک تا دو سال ماندگار هستند. اشاره کرد. توجه داشته باشید نتایج تزریق ژل به لبها میتواند بطور قابل توجه ماندگار باشد. چنانچه به مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به لب توجه داشته باشید هیچگونه عوارضی را بعد از تزریق ژل به لب تجربه نخواهید کرد.

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مهمترین نکاتی که در رابطه با عوارض و مراقبت بعد از تزریق ژل باید بدانید، آشنا کنیم. قبل از انجام تزریق ژل اطمینان حاصل کنید که دهان شما به اندازه ی کافی برای انجام این کار سالم است. به گفته ی پزشکان اگر سابقه ی آفت دهان دارید باید قبل از تزریق از داروهای ضد ویروس استفاده کنید. اگر در مورد سلامت دهان خود نگران هستید با پزشک خود در این باره مشورت کنید. اگر کبودی گسترش یابد بهبود آن تا دو هفته به طول می انجامد، اما معمولا رژلب های کم رنگ کبودی را می پوشاند. وقتی متخصص تزریق ژل خود را انتخاب می کنید، می توانید از ایشان بخواهید که تصاویر قبل و بعد از بیمارانی که قبلاً این کار را انجام داده اند را به شما نشان دهد. دستگاه مذکور در دو نوع اصلی لیزر ND Yag و الکساندرایت وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های مختلف نظیر تنظیم و همچنین انتخاب طول موج مناسب هستند. همچنین آگاهی از هزینه های تزریق ژل و ویژگی های انواع ژل، میتواند به شما در انتخاب صحیح یاری رساند.

همچنین نوع و برندی که پزشک جهت تزریق استفاده می کند، نقش کلیدی در نتیجه تزریق شما ایفا میکند. مقدار ژل مصرفی به عوامل مختلفی مانند مقدار دلخواه زیباجو، نوع و مارک ژل و تشخیص متخصص بستگی دارد. به دلیل اینکه هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد از آن در تزریقات استفاده می شود و جزء بی خطرترین نوع فیلرها است. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در ماتریس خارج سلولی با بیشترین غلظت در بافت چشم، مفاصل و پوست یافت می شود. به طور طبیعی در پوست ما هیالورونیک اسید یافت می شود که رطوبت، نرمی و سفتی را برای پوست تامین می کند. در ادامه باید گفت که ژل های پرکننده ی استاندارد بین ۶ تا ۹ ماه دوام می آورند، اما گزینه های دائمی دیگری نیز وجود دارد. با این وجود این گزینه های دائمی عوارض جانبی به همراه دارد. با تزریق ژل، هیچگونه وزن و فشار اضافی روی لب ها احساس نمی شود و لب ها دچار بی حسی دائمی نمی شوند. متخصصین پوست می گویند تزریق ژل لب در مطب و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین بهتر است تا قبل از بین بین رفتن بی حسی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.