صفحه اصلی – داتیس مارت

چندین کتاب کاربردی در حوزه اقتصادی نیز تألیف و ترجمه کرده است و در حال حاضر نیز بهعنوان بازرس ویژه اصناف صنف صوت و تصویر موبایل انجاموظیفه میکند. عضو اتحادیه صوت و تصویر، تلفن همراه و لوازم جانبی با بیان اینکه افراد برای پرداخت مالیات خود مسقیما به اداره مالیات مراجعه میکند و اتحادیه در این رابطه آموزشی به اعضای صنف ارائه نکرده است افزود: برای مثال یک فرد صنفی برای مالیات به اداره مالیات مراجعه میکند ولی به علت عدم اطلاع و آموزش مبلغی را به اداره مالیات پرداخت میکند. یکی از راهحلها برای پاسخگویی به مشتری برای داشتن قیمت روز لوازم موبایل مراجعه به وبسایتهای عمدهفروشی برای درک بهتر قیمت روز میباشد. مهم نیست که مغازه شما در مرکز شهر قرار دارد یا در حاشیه شهر، مهم نیست فروشگاه شما بزرگ است یا کوچک، همین که مشتریان با قیمت لوازم جانبی شما آشنا شوند و بدانند که این قیمت به نسبت سایر فروشگاه های لوازم جانبی در سطح شهر پایین تر است برای مغازه شما صف می بندند و آنگاه می بینید که کار و کاسبی شما رونق پیدا می کند. برخی فروشندگان هم اجاره مغازه های سرسام آور خود را توجیه قانع کننده ای بر گران فروشی خود می دانند در حالی که رئیس اتحادیه این صنف اظهار می کند اجاره ماهیانه مجوزی برای گران تر فروختن کالا نیست.

یکی از این اتحادیههای مهم که بیش از ۳ هزار واحد صنفی را شامل میشود اتحادیه صنف فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی است که در رابطه با مشکلات، وظایف و چالشهای این اتحادیه با دکتر محمد یونسی به گفتوگو نشستهایم. عضو اتحادیه صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی در سخنان خود از نقش مهم اتحادیه و هیئتمدیره در ساماندهی مشکلات و رفع آن ها سخن گفت و تاکید کرد: فعالیت اتحادیه به صدور پروانه خلاصه نمیشود. که در این میان برند تلفن همراه شما نقش بسیار تاثیر گذاری دارد .زیرا که هر لوازم جانبی برای همه برند ها کار امد نخواهد بود . یک پاوربانک 10000 یا 20000 میلی آمپر ساعتی به سادگی گوشی شما را در طول روز شارژ نگه می دارد و حتی می توانید در کنار آن، اسپیکر یا هدست بلوتوث خود را نیز شارژ کنید. هدست و هدفون بلوتوث برای بسیاری از ما جزو مهم ترین لوازم جانبی موبایل به حساب می آید چون هم سیم و کابل های دست و پا گیر را از میان بر می دارد و هم امکان تماس تلفنی را در خلال گوش دادن به موزیک به ما می دهد. برای اینکه تمام گوشی شما با گلس پوشانده شود میتوانید از گلس فول استفاده کنید که با چسبی که دارند بعد از زدن گلس بر روی گوشی هیچ اثری از آن باقی نمی ماند.

در تمام مواردی که گفت همیشود شما به کابل یا یک وسیله تبدیل گوشی احتیاج دارید مثلا اگر بخواهید در ماشین آهنگهای گوشی خود را بشنوید و یا فلش همراهتان نباشد از کابل AUX استفاده میکنید. چرا که این لوازم جانبی نه تنها کارایی مفیدی ندارد بلکه بر عکس می توانند صدمه زیادی به دستگاه هوشمند شما وارد کنند و بعضی از آنها مثل قاب و گلس حتی توانایی محافظ از خود را ندارد. تاثیر زیادی در سلامت ظاهری گوشی موبایل خواهد داشت. اگر به بازیکردن با گوشیتان اهمیت زیادی میدهید، فقط به یک جفت آستین انگشت بسنده نکنید؛ چراکه دستههای بلوتوثی زیادی در بازار ایران وجود دارند که میتوانند تجربهای مشابه کنسولهای بازی را به گوشیهای موبایل بیاورند. با وجود تمامی این موارد این بازار ها نقاط منفی نیز دارند و فوق العاده رقابتی هستند. برخی گوشی ها با دوربین 48، 64 یا 108 مگاپیکسلی خود تبلیغ می کنند اما باید بدانید که خروجی سنسور این دوربین ها به ترتیب در قطع 12، 16 و 25 مگاپیکسل بهترین کیفیت را ارائه می کند. اتحادیه بایستی تسهیلات لازم را برای آموزش مورد نیاز افراد صنفی بهطور مستقل و یا با کمک سازمان دولتی وغیردولتی فراهم کند. در واقع اتحادیه از یک یا چند صنف که دارای فعالیت یکسان یا مشابهاند، برای انجام دادن وظایف و مسئولیتهای مقرر تشکیل میشود.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه اتحادیهها در زمینه تعیین میزان مالیات پرداختی توسط هر واحد صنفی، حذف واسطهها در جریان توزیع کالا، آموزش افراد صنفی، جلوگیری از افزایش بیرویه واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب، نقش مهمی را ایفا میکنند گفت: تنظیم بودجه، تنظیم ترازنامه سالانه، ایجاد تسهیلات لازم برای آموزش، تشکیل کمیسیونهای رسیدگی به شکایات، حل اختلاف ، بازرسی واحدهای صنفی بهطور مستقل یا با کمک سازمانهای دولتی و غیردولتی از مهمترین وظایفی است که قانونگذار برعهده اتحادیه واگذار کرده است. دکتر یونسی با بیان اینکه متأسفانه اعضای صنف دستگاههای صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی از ابتداییترین امکانات برای انجام فعالیتهای اداری محروم هستند بیان کرد: همانطورکه در ابتدا اشاره شد اتحادیهها در زمینه تعیین میزان مالیات پرداختی توسط هر واحد صنفی نقش ایجاد میکند. به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، اتحادیه صنفی مهمترین تشکل صنفی محسوب میشود که بهعنوان یک نهاد مدنی نقش میانجی یا حلقه واسط بین دولت و بخش خصوصی را ایفا میکند. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از موبایل و گوشی همراه در بین مردم جایگاه ویژه ای پیدا کرده است لوازم جانبی های موبایل نیز با استفاده بیش از حد از تلفن همراه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.