تزریق ژل لب – دکتر نسرین راستا

بعد از تزریق ژل لب، لبم خیلی زیاد ورم کرد و این ورم و کبودی تا یک هفته ادامه داشت ولی بعد از 10 روز فرم طبیعی خودش رو گرفت و دقیقا همون چیزی شد که میخواستم. هر عمل جراحی با عوارض منحصر به خودش همراه است. طبیعتا هیچ عمل زیبایی ای بدون عارضه جانبی نخواهد بود، اما عوارض جانبی تزریق ژل هیاالورونیک اسید موقتی است و پس از تنها چند روز برطرف خواهند شد. اگر برای نحوه انجام تزریق ژل سوالی دارید، میتوانید زیر همین مطلب سوال، نظر و یا پیشنهاد خود را مطرح کنید یا از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران پزشکی ما در ارتباط باشید. تزریق ژل برای افرادی پیشنهاد می شود که میخواهند چروک صورت خود را از بین ببرند و یا به لب و گونه و سینه خود حجم بدهند و یا فرورفتگی هایی که در پوست در اثر ضربه یا هر چیز دیگری به وجو آمده را پر کنند . 11- در صورتی که بعد از تزریق ژل لب درد شدیدی احساس شد و رنگ پریده شد بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. از آنجایی که در این روش از یک سوزن بسیار نازک برای تزریق استفاده میشود علیرغم حساس بودن پوست لب شما دچار درد بسیار کمی خواهید شد.

هدف از انجام روش تزریق ژل افزایش حجم صورت و نواحی مختلف آن مانند لب ها و گونه ها، کاهش خط خنده و اخم و از بین بردن چین و چروک های صورت و غیره می باشد. بهترین راه حجیم کردن لب ها،تزریق با ژل است .ابتدا لب را با بی حسی موضعی بی حس میکنند تا مراجع هیچ دردی را از طریق تزریق شدن احساس نکند و بعد ازآن، محل مورد نظر را از طریق محلولات ضد میکروبی و یا الکل تمیز میکنند تا به وسیله ی سرنگ مخصوص که سوزن بسیار ظریفی دارد مواد مورد نیاز را با دقت بسیار بالا و در زاویه ی درست و مشخص شده ی لب، تزریق کنند. پزشک متخصص پوست و مو برای انجام عمل تزریق فیلر، ابتدا با بی حسی موضعی لب ها را بی حس می کند و سپس با استریل کردن ناحیه مورد نظر عمل تزریق را با سرنگ مخصوص که بسیار ظریف و نازک است انجام می دهد. برخی از این ژل ها حاوی لیدوکائین (بی حس کننده موضعی) نیز می باشند. ژل های دیرجذب: این ژل ها مواد مختلفی دارند که بعد از جذب ژل، بدن کلاژن سازی می نماید که باعث لیفت پوست می شود. ژل های قابل جذب: در ساختار این نوع از ژل ها کلاژن وجود داشته و با گذر زمان جذب پوست می شوند.

در زمان انجام تزریق ژل لب برخی سوالات ممکن است برای بیماران پیش بیاید که در ادامه قصد داریم به برخی از آن ها پاسخ بدهیم. میل به زیبایی در افراد امروزه بیشتر از هر زمان دیگری شده و آن ها به زیبایی خود بیش از پیش اهمیت می دهند، به همین دلیل آمار مراجعه به پزشکان زیبایی جهت تزريق ژل و فیلر هر روز در حال افزایش است. تزریق ژل را در کدام قسمت از صورت و بدن می توان انجام داد ؟ برندها و انواع مختلفی از ژل در دنیا مورد استفاده قرار میگیرند که در واقع میتوان بهترین انها را بر پایه اسید هیالورونیک دانست که از ژل های الینا آلمانی ( ALAYNA )، رستیلن فرانسوی ( Restylane )، پرفکتا فرانسوی ( Perfectha )، الانسه سوییس ( Ellanse ) ژوبیدرم فرانسوی ( Juvederm ) و … دلیل محبوب بودن هیالورونیک اسید نسبت به ژل های دیگر خواصی است که این ژل علاوه بر فرم دهی و شکل دهی دارد.

به همین دلیل استفاده از ژل های هیالورونیک اسید باعث بهبود کیفیت و رطوبت پوست شده و در فرد حساسیت ایجاد نمی کند. به همین دلیل همیشه به جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید. در مراجعه بعدی تجربه خیلی جالب تری داشتم و اون هم این بود که بعد از زدن پماد بی حسی لبم مثل دفعه اول اصلا ورم نکرد در صورتی که وقتی اولین بار از بی حسی استفاده کردم لبم ورم کرد.و اینکه موقع تزریق ژل لب دردی که دفعه ی اول احساس کردم دفعه ی دوم اصلا احساس نکردم و نکته ی خیلی جالب تر اینکه اصلا لبم کبود نشد و فقط یه کوچولو ورم داشت اونم فقط دو روز اول بود .که بعد از دو روز اون ورم هم خوب شد و لبم بسیار زیبا شد دقیقا همون چیزی که میخواستم و الان 6 ماهه که میگذره ولی حجم لبم همچنان مثل روز اولش هست و هیچ تغییری نکرده .