تزریق ژل لب؛ مراحل، فواید، عوارض و هزینه ها در 1400

برای تزریق فیلر به گونه درست مانند تزریق در لب نیاز به تخصص زیادی است چرا که اگر در محل مناسبی انجام نشود علاوه بر عدم تقارن و مشکلات ظاهری فرد دچار مشکلات دیگری مانند عفونت نیز میشود. تزریق ژل یکی از جدیدترین و بهترین روش ها برای از بین بردن مشکلات پوستی، عوارض پیری و افزایش جذابیت چهره است. این کار در بالا بردن چشم ها نیز موثر است. گاهی اوقات برخی از افراد ناراضی هستند و پس از تزریق ژل از عمل خود پشیمان می شوند و نیاز به از بین بردن آثار آن دارند. دو هفته قبل از انجام این روش از مصرف داروهایی که در ترکیب آن ها استیل سالیسیتیک به کار رفته بپرهیزید، همچنین باید از مصرف مکمل های حاوی جینگکو، سیر و جیسینگ و همینطور ویتامین E خودداری کرد. در ابتدا طی یک جلسه مشاوره مصرف داروهای فعلی، بیماری های قبلی، وضعیت پوستی فرد مورد بررسی قرار گرفته و از او در رابطه با خواسته ها و انتظاراتش از تزريق ژل سوال پرسیده می شود. در صورت نیاز، راهکارها و توصیه های لازم برای او ارائه می شود.

هرچه پیرتر می شویم، پوست ما هم پیرتر می شود؛ برای همین ضروری است که وقتی پزشک ما برای تزریق ژل لب برنامه ریزی می کند سن را هم در نظر بگیرد. برای کسب نتیجه ایده آل ، تبحر و تکنیک پزشک بسیار حائز اهمیت است. برای مثال فرم لب ها تاثیر بسیار زیادی در انتخاب تکنیک تزریق ژل و مارک ژل و عمق چین چروک های تاثیر زیادی بر روی مسزان سی سی ژل مورد نیاز دارد.در حقیقت آنچه نتایج به دست آمده از تزريق ژل توسط پزشک های زیبایی مختلف را از یکدیگر متمایز می نماید تجربه، دانش و تبحر پزشک و از آن مهم تر دیدگاه زیبا شناسانه و سلیقه پزشک در میزان و محل تزریق و نحوه فرم دهی به محل مورد تزریق می باشد. به مدت 14 روز پیش از تزریق از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار اجتناب کنید زیرا مصرف آن ها موجب ایجاد اختلال در روند بهبود افراد می شود. مصرف نمک را بعد از تزریق ژل لب تا مدتی کاهش دهد. افزایش سن از عوامل تاثیرگذار در کاهش حجم گونه ها می باشد که منجر به کاهش جذابیت و شادابی صورت خواهد شد.

اما با تزریق ژل به پیشانی این امکان فراهم می شود که تمامی خطوط عمیق یا کم عمق پیشانی برطرف شوند و زیبایی و شادابی به صورت بازگردد. تزریق ژل به لب مدل نچرال کاملا مناسب این افراد است زیرا تغییر زیادی در فرم لب هایشان ایجاد نمی کند اما در عین حال باعث خوش فرم شدن لب ها می شود. با استفاده مناسب از هیالورونید، که بین 5 تا 20 واحد متغیر است، معمولاً بین 5 روز تا 2 هفته طول می کشد تا اثرات تزریق ژل پاک شود. این نکته را مد نظر داشته باشید که هر مدل تزریق لب مناسب چهره شما نیست . اگرچه تزریق ژل لب کار ساده ای به نظر می رسد، با این وجود شما همچنان یک عنصر خارجی را به بدن خود تزریق می کنید. اما اگر این زمان بیشتر طول کشید شما می بایست حتما این مورد را به پزشک متخصص خود گزارش دهید، البته مطمئن باشید که اگر شما تزریق ژل لب را در یک کلینیک معتبر زیبایی انجام دهید و توصیههای پزشک متخصص خود را قبل و بعد از انجام تزریق ژل لب به صورت کامل رعایت کنید عوارض طبیعی تزریق ژل به لب دو تا سه روز بیشتر دوام نخواهد آورد.

تمام این فرآیند (عمل لیپوساکشن و تزریق چربی به لب) کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید. این ژل ها به طور متوسط 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد و هر وقت از مدل لب هایتان خسته شدید می توانید آن را ریمو کنید. بعد از آن پزشک برای حرکت دادن ژل لب، کمی لب ها را ماساژ داده و بعد از آن یک کیسه یخ برای قرار دادن روی لب به شما می دهد. ژل لب اسید هیالورونیک اکنون بیشترین استفاده را در تزریق ژل لب و حجم دادن به لب ها دارد. دراین روش با تزریق پرکننده های اسید هیالورونیک به لب ها، لب ها بزرگتر و خوش فرم تر به نظر می رسد. غالبا برای پیشانی از ژل هیالورونیک استفاده می شود که حالت تهاجمی نداشته و موجب بروز آلرژی و حساسیت نخواهد شد. معمولاً برای این روش بیحسی لازم نیست زیرا که اغلب، خود ژلهای تزریقی حاوی موادی همچون لیدوکائین و یا سایر بیحسیها هستند تا بیمار اذیت نشود. این روش معمولاً طی 20 تا 30 دقیقه و در یک ساعت انجام شود، البته در برخی از موارد به دلیل تعدد نواحی مورد تزریق و گستردگی آن ها ممکن است به چند جلسه نیاز باشد که د این صورت در جلسه اول میزان تزریق بیشتر از جلسات دیگر بوده و هدف از انجام جلسات دیگر تجدید و اصلاح نتیجه می باشد.