تزریق ژل به لب

معمولاً افرادی که برای اولین بار اقدام به تزریق ژل لب می کنند بهتر است و باید از ژلهای موقت استفاده کنند زیرا ممکن است در صورت استفاده از ژلهای پایدار دچار «گرانولوم» و یا حساسیتهای مختلف شوند. جنس این ژلها نیز در سالهای اخیر بیشتر از «هیالورونیک اسید» هستند که دارای عوارض نبوده و در کنار بافت حساس لب ها معمولاً مشکلی ایجاد نمیکنند. از طرفی، در مواردی که ژل های بادوام تر نظیر ژل های سیلیکونی و یا فیلرهایی نظیر Radiesse، Bellafill و Sculptra به کار برده شود، نمی توان از روش های معمول و آنزیم برای تخلیه ژل لب استفاده کرد. بسته به ناحیه ای که قصد تزریق به آن را دارید، بهترین مارک ژل برای تزریق صورت متفاوت خواهد بود. ژلهای هیالورونیک اسیدی ساختاری مشابه با یکدیگر دارند ولی از نظر قوام و غلظت متفاوت هستند. بارها دیده شده که شخص پس از تزریق ژل به لب مدام با زبان خود لب ها را مرطوب می کند این حالت اگر بیش از تعداد تکرار شود سبب خشکی پوست می شود. گونه و لب های برخی از افراد به طور مادرزادی کم حجم بوده و در برخی دیگر با افزایش سن حجم خود را از دست می دهد.

بیشتر بیماران 24 ساعت پس از انجام فرایند برجستهسازی لب از طریق تزریق ژل میتوانند در محل کار خود حضور یابند و بیمارانی که فرایند تزریق چربی را انجام دادهاند هم 3 تا 7 روز پس از انجام فرایند برجستهسازی دائمی لبها میتوانند به کار خود بازگردند. مقداری تورم، حساسیت و کبودی در اطراف لب ها شایع است و می تواند تا 10 روز پس از درمان ادامه یابد. به این دلیل که ما از لب های خود در تمام طول روز برای حرف زدن، خوردن و نوشیدن استفاده می کنیم، اکثر پرکننده ها دائمی نیستند. برای تزریق آنزیم از سوزن های مخصوص استفاده می شود. ممکن است این دوره برای شما بسیار کوتاه باشد و بعد از اتمام فرآیند تزریق اثری از درد و کبودی باقی نماند. از این روش برای تخلیه کیست هایی که حاوی مواد مایع و یا نیمه جامد هستند نیز استفاده می شود. استفاده برای حل مشکلاتی نظیر کک و مک و همچنین لکه هایی که بر اثر بالا رفتن سن یا کهولت در پوست افراد ظاهر می شود. علاوه بر تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و تزریق چربی نیز برای جوانسازی صورت انجام می شود. برای انجام این عمل مهم و حساس میتوان به دو شکل اقدام و از دو ماده استفاده کرد.

این افراد گزینههای مناسبی برای استفاده از ژل در اصلاح ظاهر لب ها و چهره میباشند. برخی دیگر از بیماران برای رفع چین و چروکهای اطراف لب، فرایندهای برجستهسازی لب را انجام میدهند. برخی از افراد از فرم و سایز لب ، گونه و چانه خود راضی نیستند و بدین ترتیب به دنبال روشی برای حجم دهی نواحی صورت هستند. اگر شما نیز برای زیبایی بیشتر به دنبال هستید و به اندازه کافی با روش مذکور آشنا نیستید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. اگر دوست دارید که چین و چروکهای بر روی لب از بین بره و ظاهری صاف برای لب شما ایجاد شود بهترین مدل تزریق ژل برای شما مدل گرد می باشد. از طرفی، تشخیص توده و یا کیست بودن ضایعه ایجاد شده نیز کاملا به نتیجه سونوگرافی بستگی دارد. قابلیت کاربرد سوزن های تخلیه کننده، به نوع و غلظت ژل های تزریق شده بستگی دارد. می توان از تزريق ژل برای کاهش عمق خط خنده و از بین بردن چین و چروک های صورت بهره گرفت و موجب شادابی چهره شد.

با افزایش سن، استعمال دخانیات، داشتن رژیم غذایی نادرست و غیره در پوست برخی از افراد چین و چروک هایی ظاهر می گردد که موجب پیر به نظر رسیدن چهره آن ها و در نهایت ناراحتی شان می شود. لازم است به مدت حداقل یک ماه تا تزریق، از انجام هر گونه اقدامات دندانپزشکی خودداری کنید. پس اگر دوست دارید ژل مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی بماند، بهتر است از پزشک خود بخواهید تا برند و نوع مناسبی را انتخاب کند. حجیم بودن گونه و لب ها یکی از استاندارد های زیبایی است. دلایل بسیاری میتواند داشته باشد، از غیر بهداشتی بودن مواد و وسایل تا عدم رعایت توصیه های بعد از تزریق یا حتی استفاده از ژل غیر استاندارد یا تاریخ مصرف گذشته. ژل از طریق سوزن بسیار نازکی تزریق می شود بنابراین بیمار درد را حس نمی کند. موضوع لب های شما در میان است، بنابراین تنها به بهترین ها اعتماد کنید.