تزریق ژل به لب: مزایا، هزینه و سایر نکات مهم

در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم و سایز چانه وجود دارد. به طور کلی ژلهایی که مورد تایید وزارت بهداشت و پزشکان متخصص هستند، در صورتی که در مرکزی معتبر و به صورت بهداشتی تزریق شوند، عوارض جدی برای شما به همراه نخواهند داشت و بعد از مدت زمان مشخصی، رفته رفته اثرشان کمتر شده و جذب بدن میشوند. 2. افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند، نمی توانند ژل تزریق کنند. لازم است بدانید که برخی از مراکز زیبایی کلاه بردار اقدام به تبلیغ برند های ژل با عنوان های تزریق ژل دائمی می کنند. 3. بیماران باید از 1 هفته قبل از انجام تزريق ژل لب از مصرف داروهایی هم چون آسپرین که باعث انعقاد خون می شود پرهیز کنند. جهت افزایش حجم لب یا بهبود قرینگی لب ها، تزریق ژل را می توان در جسم لب (صورتی رنگ) انجام داد نسبت ایده آل برای لب بالا به لب پایین 6/1:1 می باشد. در این مقاله سعی داریم به مقایسه تزریق لب بهوسیله ژل و چربی و مزایا و معایب هر یک بپردازیم. بهمنظور پاسخ به این پرسش که تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل، باید بگوییم که انتخاب هر یک از این روشها کاملاً به خواسته شما و البته سلامت عمومی بدنتان بستگی دارد.

لازم است این نکته مهم را بدانید که عمل تزریق ژل به لب ها در لیست عمل های غیر جراحی حساس قرار دارد که اگر توسط پزشک متخصص با دقت و مهارت کافی انجام نشود قطعا عوارض و خطرات جبران ناپذیر بسیاری به دنبال دارد. یکی از دغدغههای اصلی افرادی که قصد انجام این عمل رادارند، انتخاب بهترین مواد پرکننده برای تزریق به لب است. همچنین بهطورمعمول در بسیاری از کلینیکهای زیبایی معتبر، پیش از انجام عمل زیبایی، جلسه مشاورهای برگزار میشود که در این جلسه پزشک معالج با توجه به خواستهها و نیازهای فرد مراجعهکننده بهترین روش زیبایی که میتواند تزریق ژل و یا تزریق چربی باشد را به او پیشنهاد میکند. تزریق ژل لب به منظور حجم دهی و برجسته سازی لبها و همچنین هماهنگ سازی این عضو با سایر اجزای صورت، انجام می شود. 1. امکان دارد همراه با خونریزی، حساسیت، تورم، کبودی و قرمزی، در محل تزریق باشد. به همین دلیل، هیالورونیک اسید مرطوبکننده عالی برای مراقبت پوست و ترکیبی مناسب برای تزریق به لبها می باشد که با تزریق آنها به بافت لبها نتایج مطلوبی را برافزایش حجم لب حاصل میشود. همه افرادی که قبلاً به تزریق ژل نپرداخته اند میتوانند از ژل روسی برای ایجاد ظاهر طبیعی و برجسته کردن لب خود استفاده نمایند.

لب ها به طور یکنواخت برجسته و حجیم میشوند. میزان کبودی درافراد ژنتیکی بوده و واکنش طبیعی بدن است، برخی از افراد بیشتر از سایرین دچار کبودی میشوند. روند درمانی تزریق ژل نیازمند بررسی موارد زیادی است که از مهمترین آن ها می توان به انتخاب بهترین مارک ژل لب اشاره داشت که از اهمیت بسیاری برخوردار است. از آنجا که خونرسانی زیاد در لب وجود دارد احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد. 4. تزریق چربی نسبت به روش تزریق با ژل، دورهی نقاهت طولانیتر و دردناکتری دارد، تا جایی که این مدت بهجای چند ساعت یا چند روز تا چند هفته طول خواهد کشید. غالباً بین 6 ماه تا 3 سال پس از انجام تزریق عوارضی نظیر التهاب سلولی ، آبسه ، کبودی و ورم در ناحیه ای که تزریق فیلر صورت گرفته بود ، شروع خواهد شد و ناقرینگی نیز ایجاد می گردد . تزریق ژل ازجمله محبوبترین روشهای جوانسازی محسوب میشود که بسیاری از افراد آن را انجام میدهند. 2. بهطورکلی ماندگاری این روش بسته به نوع برداشت و تزریق انجامشده، طولانیمدت محسوب میشود و تنها بهیکبار تزریق نیاز دارد.

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بسته به نوع ماده استفاده شده و نتایج دلخواه داوطلب می باشد. معمولا طول درمان تزریق بوتاکس، حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است. قرمزشدن پوست در بیماران متفاوت بوده اما حدود 12 تا 24 ساعت این قرمزی ها برطرف خواهند شد . برای این کار پس از ضدعفونی لب و اطراف آن، ژل مخصوص لب با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، در زیر مخاط و پوست و بالای عضله لب تزریق می گردد. این قلم دارای ماده ای به نام هیالورونیک اسید است که این ماده را در لایه فوقانی پوست وارد می کند. مدل لب قلوه ای زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که مقدار ژل لب را پزشک متخصص بصورت یکنواخت در تمامی قسمتهای لب تزریق کند. ماساژ پس از تزریق به بخش شدن یکنواخت فیلر کمک می کند. تزریق ژل لب یکی از شایع ترین پروسیژرهای زیبایی می باشد که باعث حجیم تر شدن لب ها و جوان تر و تازه شدن لب ها می شود ، یکی از مهم ترین نواحی صورت در علم زیبایی لب ها می باشند، با گذشت زمان آسیب های آفتابی و فاکتورهای ارثی و سیگار کشیدن باعث کم شدن حجم لب و چین چروک اطراف لب و ایجاد خط غم در اطراف دهان می شود، لبهای نازک به طور ژنتیکی یا ناقرینگی لب اصلاح شوند.