به هزار و یک دلیل

مزایا راه اندازی فروشگاه آنلاین لوازم جانبی موبایل چیست ؟ این مهم نیز می شد در اتحادیه تدبیر شود و یک صندوق راه اندازی شود تا در مواقع این چنینی که اعضای صنف نیازمند هستند و با بحران مواجه شده اند بتواند تسهیلات ارائه کند. عضو اتحادیه صوت و تصویر، تلفن همراه و لوازم جانبی با بیان اینکه افراد برای پرداخت مالیات خود مسقیما به اداره مالیات مراجعه میکند و اتحادیه در این رابطه آموزشی به اعضای صنف ارائه نکرده است افزود: برای مثال یک فرد صنفی برای مالیات به اداره مالیات مراجعه میکند ولی به علت عدم اطلاع و آموزش مبلغی را به اداره مالیات پرداخت میکند. وی از اهمیت آموزش برای اعضای صنفی سخن گفت؛ موضوعی که از وظایف هیئتمدیره و یا اتحادیه است که متأسفانه مغفول مانده است و در ادامه به ضرورت پیگیری ایجاد یک واحد علمی و کاربردی برای اتحادیهها تاکید کرد و افزود: می توان اعضای صنف در دانشگاه علمی کاربردی با ارائه مدرک معتبر آموزش داد تا افراد از حالت سنتی و روش های قدیمی کسب و کار به سمت روش های نوین و جدید حرکت داد. دکتر یونسی درادامه به نقش مهم هیئتمدیره در ساماندهی اتحادیهها و به تبع آن اعضای صنف سخن گفت و افزود: متأسفانه بحث مالیات و برخی از مسائل دیگر تعدادی از اعضای صنف را به ورشکستگی کشانده است .

این مدرس دانشگاه، صنف اتحادیه را یک صنف تخصصی عنوان کرد و در تشریح برخی ازمشکلات اتحادیه متبوعش در ابتدا به آموزش اشاره کرد و آموزش را برای اعضای صنف از مسائل بسیار ضروری و مهم برشمرد و در این باره افزود: همانطور که پیش تر گفته شد قانون، آموزش را بر عهده اتحادیه گذاشته است. یکی دیگر از فروشندگان درباره شگردهای فروش کالای تقلبی به جای اورجینال می گوید: «مشتری نمی تواند تشخیص بدهد که کالا تقلبی است یا اورجینال. ایتنا – با ورود به یک مرکز خرید تلفن همراه به راحتی متوجه قیمتهای متفاوت لوازم جانبی تلفن همراه خواهید شد، حتی اگر به دنبال یک کالای مشخص با یک برند خاص باشید. شیراز و گناوه معابر ورودی اصلی کالا در جنوب ایران هستند و اکثر فروشندگان گاهی برای پیدا کردن قیمتهای بسیار پایین به این شهرها سفر میکنند. سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ لوازم جانبی موبایل چیست؟ دنیای لوازم جانبی موبایل اغلب برای کاربران آیفون طراحی شده است ، ابزارها و لوازم جانبی زیادی وجود دارد که می توان با تلفن های Android استفاده کرد. یکی از این اتحادیههای مهم که بیش از ۳ هزار واحد صنفی را شامل میشود اتحادیه صنف فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی است که در رابطه با مشکلات، وظایف و چالشهای این اتحادیه با دکتر محمد یونسی به گفتوگو نشستهایم.

دکتر محمد یونسی از سال ۱۳۸۰ تاکنون به عضویت در اتحادیه صوتی و تصویری ، تلفن همراه و لوازم جانبی در آمد و هم اکنون نیز به صورت مستمر و پیدرپی در این اتحادیه مشغول به فعالیت است. همان طور که امروزه گوشی های موبایل هوشمند از لوازم مهم و کاربردی روزمره ما به حساب می آیند، لوازم جانبی آن ها هم کم کاربرد نیستند. یکی از فروشندگان قیمت برچسب گوشی را ۱۹۰ هزار تومان و قیمت قاب محافظ را ۱۶۰ هزار تومان اعلام می کند. شما در گام بعدی تحقیقات خود (برای خرید لوازم جانبی موبایل به قیمت عمده) بایستی به اعتبار فروشنده توجه نمایید. برای اینکه بتوانید به چنین قیمت هایی دسترسی داشته باشید می بایست از طریق خرید اینترنتی از وبسایت معتبر خرید 20 خرید نمایید. فعالیت اتحادیه صرفا به صدور پروانه کسب و کار منتهی نمیشود و باید در حل مشکلات اعضای صنف مانند بحث مالیات و سایر توافقات با ادارات که دارای مشکل هستند اقدامات مثمر ثمری داشته باشد. این در حالی است که اتحادیههای کوچکتر در بحث بیمه برای اعضای صنف خود اقداماتی مثبتی انجام داده اند.

بایستی بیمه پردازی اعضای صنف از طریق اتحادیه پیگیری و رسیدگی شود. وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه اتحادیهها در زمینه تعیین میزان مالیات پرداختی توسط هر واحد صنفی، حذف واسطهها در جریان توزیع کالا، آموزش افراد صنفی، جلوگیری از افزایش بیرویه واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب، نقش مهمی را ایفا میکنند گفت: تنظیم بودجه، تنظیم ترازنامه سالانه، ایجاد تسهیلات لازم برای آموزش، تشکیل کمیسیونهای رسیدگی به شکایات، حل اختلاف ، بازرسی واحدهای صنفی بهطور مستقل یا با کمک سازمانهای دولتی و غیردولتی از مهمترین وظایفی است که قانونگذار برعهده اتحادیه واگذار کرده است. معمولا اکثر افراد برای گوش دادن به موزیک از آن استفاده می کنند اما علاوه بر موزیک می توانید در بسیاری از محل ها که دست گرفتن گوشی بسیار سخت است با استفاده از هندزفری به راحتی صحبت کرده و حتی به سایر کارهای خود رسیدگی کنید. یکی از مهمترین مسائلی که در خصوص گوشی های هوشمند و در دوران کرونا همگان را متعجب ساخت حذف تدریجی لوازم جانبی موبایل توسط شرکت های سازنده تلفن همراه از جعبه گوشی های هوشمند است. وقتی از او می پرسم که با توجه به فاکتور خرید چگونه ممکن است، می گوید: «مثلا شما گوشی سامسونگ ۲۰ اف ای را با مشخصاتی خاص در نظر بگیرید.